YARDIM

Selamun Aleyküm hocam adım gizli kalırsa sevinirim hocam benim size sorum ben bi aleviyim ama bana alevi ibadetleri saçma geliyo sazla ibadet gibi hocam ben aleviiğe inanmıyorum cünkü alevilik bi din değil bi mezhep bile değil bence cünkü kimisi KURANA inanmıyo kimisi HZ MUHAMED (S.A.V) PEYGAMBERİMiZE inanmıyo hocam ben hergün sabah öğle akşam Sure okuyorum 4 kere Ayetel kürsü İhlas Kevser Nas Felak Fatiha günde 10 kerede Salavat getiriyorum bide her boş kaldığımda cokca İhlas okuyorum bunları bile gizlicene yapıyorum yine ayrıcana Ramazanda 30 gün orucumu tutuyorum hocam ben 5 vakit Namaz kılmıyorum ailem yüzünden zaten bunları yaptığım yüzünden bana dinsiz muamelesi yapıolar ama umrumda değil hocam sizde benim halim ne olur ne yapmam gerekir lütfen yardım edin hocam bildiğiniz Faydalı Dua varsa Kesin oku dediğinz onuda söleyin bide hocam 2 sene Cumaya gittim ama ailem yüzünden onuda bırakmak zorunda kaldım şimdiden sizden ALLAH RAZI OLSUN hocam


Ve aleyküm selam.

Sana tavsiyem; öncelikle güvenilir bir hocadan/din âliminden, sağlam bir ilmihal kitabından İslâm’ı gerek inanç gerekse ibadet ve ahlâk yönüyle doğru dürüst öğren ve yaşamaya gayret et.

Kur’an-ı Kerim’e inanmadan, Rasûl-i Ekrem Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.) Peygamberliğini kabul etmeden, Hz. Ali’nin (r.a.) yolunda yürümeden, onun yaptıklarını yapmadan kuru kuruya onu seviyoruz demekle Alevi olunmaz, bunun bir anlamı da faydası da olmaz.

Ailenin, hakkında söyledikleri için “umurumda değil” demişsin, öyle de olması gerekir, onların değerlendirmelerine kulak asma. Hidayet yolunda, doğru yönde yürümene devam et.

Sırasıyla inancını Ehl-i Sünnet itikadı çerçevesinde düzelt; amellerini/ibadetlerini bilhassa namazını ihmal etme, orucunu aksatma, ahlâki güzellikleri kendine düstur edin.

Bilmiyorsan, mutlaka bir an evvel Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i usûlünce okumayı öğren.

Okuduğun Ayetü’l-Kürsî ve sureleri, salavatları okumaya devam et. Bunlara istiğfarı da ilave et. Özellikle günde 50 İhlâs-ı şerif oku ki, Kur’an’ın günlük hakkını vermiş olasın.

Dua olarak da, edindiğin ilmihâl’den okuyup ezberleyeceğin tesirli duaları oku; ayrıca içinden geldiği gibi meşru sınırlar çerçevesinde gerek kendin gerek ebeveynin gerekse diğer bütün mü’min kardeşlerin için Allah Teala’ya iltica ve niyazlarda bulun.

Son cümlen sanırım biraz kafa karışıklığıyla yazılmış… Haliyle okuyanda da kafa karışıklığına yol açabilecek tarzda… Öyle ya; yukarda hem orucunu tuttuğunu ve bazı sure ve ayetleri okuduğunu, salavat getirdiğini söylüyorsun; sonra da, “2 sene Cuma’ya gittim, ama ailem yüzünden onu da bırakmak zorunda kaldım” diyorsun… Türkçemizdeki meşhur tabirle, “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” demezler mi insana? Bunları yapmaya gayret eden bir insan Cuma’yı niye terk etsin! Cuma kılmana ailen ya da başkaları nasıl engel olabilir ki?! Öyle değil mi? Sakın Cumalardan geri kalma, mutlaka kılmaya gayet et! Hatta beş vakit namazını kılmaya da bir an evvel başlamaya bak.

Rabbim (c.c.) cümlemizden razı olsun.

Kur'an, ibadet, inanç, yardım, Âyetü’l-Kürsî, alevi, saçma, inanmıyorum, ilmihal, ahlâk, sureler, salavatlar,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU