Büyü, havâs, vird

selamun aleykum,
esmaül hüsna veya ayetlerle büyü yapılır mı? ben bir zaman esmaül hüsna'dan bir tanesini vird edinmiştim. ancak büyü işinde bu belli sayıda zikir ile büyü yapıldığı gibi birşey okuyunca korkup vazgeçtim. ayrıca esmalar dünyevi maksatlarla okunur mu? yani şöyle, mesela el-kuddüs ismini günde 170 defa zikredenin vesveseler dahil her tür korku ve şüpheden arınacağı esmaül hüsna ile ilgili kitaplarda yazar. böyle birşey var mıdır?
ikinci olarak belli bir ayeti defalarca okumak, esmalarda olduğu gibi, büyü yapmak manasına mı gelir?
ayrıca birinin sevgisini kazanma adına ayet okumak var mıdır? ya da bir yiyeceğin üzerine okuyup yedirme var mıdır?

Ve aleykum selâm…

Büyü işleriyle meşgul değiliz, meşgul olmanızı da tavsiye etmeyiz; Müslümanın bu gibi süfliyatla işi olmaz.

Tavsiyemiz; okuduğunuz, vird edindiğiniz esma ve dualara devam ediniz. Niyetiniz halis, maksadınız meşru ise, aynı şeyin aynı adette başka gayelerle de okunmasının ne mahzuru olsun ki?

Okuduğunuzu söylediğiniz eserler mutemet/güvenilir eserlerse, elbette ki muhteviyatındaki yazılanlar da doğrudur, niçin denildiği gibi olmasın? Yeter ki inancın sağlam, niyetin ve amelin ihlâs üzere olsun.

Dua, niyaz, tazarru ve ilticalarınızda da, gerek dünyevi gerekse uhrevi bakımdan olsun, Cenab-ı Mevla’dan gayr-i meşru şeyler talep etmeyiniz. Bu esasa riayetle duadan asla geri kalmayınız.

Birinin sevgisini kazanmak için de ayet okumak yerine, muhabbet-meveddet, ülfet ve ünsiyeti temin eden huylar edininiz. Nefreti, sevgisizliği mucip hal ve tavırlardan uzak durunuz. Ayrıca şu linke de bir göz atınız. http://www.mollacami.net/soru-ve-cevaplar-845.html

Okuma adetlerinin önemiyle ilgili olarak, bir önceki sorunuzdaki cevaba ve şu linke bakınız. http://www.halisece.com/sorulara-cevaplar/500-tesbih.html Tekrar etmenin bir anlamı yok.

dua, büyü, havâs, niyaz, süfliyat, vird, esmaül hüsna, el-kuddüs, tazarru, iltica,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU