Ebu Zerka

Hocam, Ebu Zerka isimli şahıs Ehl-i Sünnet itikadında mıdır? İnternet üzerinden verdiği Arapça derslerinden istifade edilebilir mi?

Değerli kardeşim;

Onlara ait bir sitede “İslam Dersleri” ana başlığı ve “Ebu Zerka - Kitabu't-Tevhid Dersleri” ara başlığı ile verilen giriş bilgisi şöyle:

“Ebu Zerka Hoca (Allah te'ala kendisini korusun ve firdevse koysun), mücahid, müceddid imam Muhammed b. Abdilvehhab (rahmetullahi aleyh)'in asırlardır insanların tevhid öğrenmesine vesile olan eseri "Kitabu't-Tevhid"i şerh etmeye başladı...”

Gördüğünüz üzere, Ehl-i Sünnet dışı dalâlet ve bid’at fırkalarının önde gelenlerinden Vehhabilik mezhebinin kurucusu, İngilizlerin maşası, dâl ve mudıll Abdülvehhab’ı nasıl da övüyor, âdeta göklere çıkartıyor. Sapkınlıklarla dolu müsveddesini de keza nasıl medh u sena ediyor.

Hasılı, Ebu Zerka denilen kişinin ne idüğü, ayrıca bir izaha muhtaç olmayacak denli gayet net bir şekilde anlaşılıyor. Dolayısiyle bir mü’minin, böyle birisinin hangi dersinden ne gibi bir istifadesi olacak! Öyle değil mi? Hatta istifade bir yana, bilakis zararlı bile çıkabilir. Zira nerede ne zaman ne gibi bir zehir kusacağını tahmin etmek kolay olmayabilir. Zehiri şeker içinde sunabilir, fark etmeyebilirsin.

Ehl-i Sünnet’in iki büyük düşmanı: Şîlik ve Vehhabiliktir. Bunu hatırdan çıkartmamak lazım!

Rabbim şerlerinden bütün mü’minleri muhafaza buyursun.

Not: Temeli İbn Teymiye'nin mugalatalarına dayanan Vehhabiliği daha iyi tanımak için bkz. http://ehlisunnetkalesi.blogspot.com/2012/02/ehli-sunnet-alimlerinin-ibni-teymiyye.html


Ebu Zerka, Ehl-i Sünnet itikadında mıdır, Vehhabi, Arapça dersleri, Kitabu't-Tevhid Dersleri, Muhammed b. Abdilvehhab,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU