Selamunaleykum ve Rahmetullah

ben bu sayfaya bu soruyla ilgili size yönelmistim. simdi 6 ay sonra nelerin nasil gelistigini yazmak, sizlerede iletmek istedim.

Ilk önce sizden böyle güzel bir cevap aldigim icin, tessekür etmek istiyorum.Bana cok ama cok yardimci oldunuz o zor zamanimda. Tabiki Allahin verdigi emirlerin, sinirlarinin nerede oldugunu tek ilettiniz. Ama cok acik ve net sekilde anlatip gönlümdeki tesettür istegi bir kez daha yogunlasti. Allah sizden sonsuz razi olsun insallah.

Simdi bazen birsey imkansiz gibi gözüksede, aslinda Allahin yardimiyla hicbirsey imkansiz olmadigini yasayip gördüm,sahit oldum.
Sizden yardim aldiktan bir hafta sonra Allahima bin sükürler olsun ki Tessettürüme kavustum :)
17 yasimdan beri cok istedigim ,6 sene gayret ettigim tesettürüme kavustum...

Benim gibi ayni durumda olan nice kardeslerime tek sunu söylemek istiyorum:

Eger Allah icin bunu istiyorsaniz, Allah size öyle bir güc vericekki, Allah sizi öyle güzel konusturacak ki , her sorulan soruya öyle güzel cevap vermeyi nasip edicekki, kazanan siz olucaksiniz ...

Allahtan baska kimseden korkmayin, O'na tevekkül edinki, Rabbimde sizlere o zor günlerden gecmeyi nasip edicek..

Benim artik tessetüre karar veridigimi aileme illetigim gün, ailem siddetle karsiladi, ayni tahmin ettigim sekilde..bunun nasil gelistigini surada aciklamak istemiyorum,süphesiz Allah herseyi görendir..fakat o gün ,yemin ediyorum ki, o gün Allah beni konusturdu, Allahin varligini, benim yanimda oldugunu resmen bedenimde hissetigimi söyleyebilirim, Allahin sicakligi beni kusatmisti sanki..artik hicbirseyden korkmuyordum, ve artik izin istemedigimi söyledim aileme, artik bunun geri dönüsü olmadigini söyledim ve ertesi gün tessetürümle cikmayi nasip etti Allahim, cok ama cok mutluyum...

simdi 6 ay gecti kapanali, hala zor durumlardan geciyorum, 6aydir benimle konusmayan babam....zor ama ne yapabilirsinki.. Yüce Rabbimin istedigini yerine getirdim, öldügümde en azindan bu vazifemi insallah yerine getirdigimi söyleyebilirim..

yani benim durumda olan nice kardeslerime diyorum, Allah size o zor günlerden gecerken bile öyle bir mutluluk ve huzur vericekki, yaptiginiza aslaa pisman olmicaksiniz, aileniz size düsman kesilsede, hergün gözlerinizden yaslar aksada neden böyleler diye, o tessetürümün verdigi his iste böyle güzel, artik kendimi buldum diyebilirim, elhamdulillah, insallah herzamanda ona layik olur hakkiyla takarim insallah..

Allahim anneme babama ve kardesimede öyle bir iman verirki insallah,güzel Allahimin yolunda birlikte ilerleriz...

"Allah bize kafidir. O ne güzel vekildir " Kuran 3: 173

Tüm kapanmak isteyen kardeslerime motive olmustur insallah. Allahim benim gibi zor durumda olan ablalarima kardeslerime bunu nasip etsin insallah..

Selamunaleykum.
Allahim bizi güzel yolundan ayirmasin insallah.