Afia

Afia Gıda’da satılan ürünleri yüzde 100 helâl diyorlar, gönül rahatlığıyla alabilir miyiz ürünlerini? Bir de Beyazıt civarı dini eğitim veren yolumuzdan kurs varsa geçerli adres verebilirseniz..

1. Afia Gıda’nın kendi ifadeleriyle iki soru ve bunların cevabı şöyle:

- Afia'ya Helal Gıda Konusunda Ne Kadar Güvenebiliriz?
Burada belki de en önemli referanslarımızdan biri, firma mensupları olarak şahsi hayatımızda da yıllardır bu hususlara riayet ediyor olmamızdır. Bugün yüzlerce değişik kodlarda üstelik gıda kodeksine uygun olarak üretilen ve maalesef bilinçsizce tüketilen katkı maddeleri var. İslamî kurallar çerçevesinde normal insanların haklı olarak her ayrıntıyı belki bilemeyeceği ama bir gıda şirketi olarak bizim bildiğimiz ve bilmek zorunda olduğumuz katkı maddeleriyle üretilen gıdalardan yemediğimiz, yiyemeyeceğimiz hiçbir ürünü üretmiyor ve satmıyoruz.

- Afia'nın Diğer Markalardan Farkı Nedir?
Ürünlerimizde kullandığımız hammeddeleri helal sertifikalı ya da dinen ve sağlık açısından uygun olarak üretim yapan firmalardan tedarik ediyoruz ve üretimin tüm aşamasında mutlaka gıda mühendislerimizin kontrol ve denetiminde ürünü üretiyoruz.

***

Evet, onlar kendilerini böyle tarif ediyor, tanıtıyorlar. Artık bundan ötesi sizin kendi araştırmanıza ve bunların sonucunda varacağınız kararınıza bağlı. Zira Rasûlullah Efendimiz (s.a.v.), “İstefti kalbeke ve levi’f-tâke’l-müftîn: Müftüler sana fetva verseler de, sen bir de kalbine sor/danış” buyuruyor. Binaenaleyh sizin-bizim, hepimizin takip etmemiz gereken en doğru, en uygun yol ve usûl de bu olmalıdır herhalde...

2. İkinci sorunuzun cevabını, bulunduğunuz yerdeki sorumlu arkadaşımızdan daha net alabilirsiniz.

helâl, Afia, gıda, gönül rahatlığı, İstefti kalbeke ve levi’f-tâke’l-müftîn, Beyazıt, dini eğitim,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU