Eşler arasında geçimsizlik

selamün aleyküm hocam MEVLAM ilminizi hem dünyevi hem uhrevi daim etsin sizide yolumuzdan ayırmasın. AMİİN. sayın hocam mevzum şu, ben 4 yıllık evliyim ve icazetimi aldıktan sonra evlendim eşim 1 yıldır hocalığım hakkında sorunlar çıkartıyor.(küfür,şiddet,gibi )ama ben direniyorum gitmekte eşim normalde akraba ziyaretini yerine getirmez ailenin ne kadar büyük bir nimet olduğunu anlamaz .ben bunlara tahammül etmeme rağmen hocalığıma izin vermeyince çıkmazdayım. sizden isteğim . eşimin benim hizmetimde her zaman bana destek çıkıp yanımda olmasını istiyorum. akarabaya gelince gitmese bile beni götürüp getirmesini istiyorum. çok uğraştım dönmedi bunun okuya bileceğim dualar nedir ne yapmalıyım sizce.

Ve aleyküm selam kardeşim...

Bildiğiniz üzere bu gibi durumlarda sabreder, muhatabınıza yumuşak söz ve davranışlarla yaklaşırsanız, hem manevi mükafatını hem de müsbet manada maddi karşılığını görürsünüz.

Her şeye rağmen olumlu bir gelişme olmaz, kendisinin dinle alakası olmadığı gibi sizin de yaşamanıza, hizmetinize engel olmayı sürdürecek olursa, hayatta çare tükenmez, en son yapılması gerekeni yaparsınız. Ama önemli olan, işi o noktaya getirmeden tamir ve tashih edebilmektir.

Bunun ayrıca bir duası olmaz. Mübarek zaman ve zeminlerde, içinizden geldiği gibi dua edebilirsiniz. Ayrıca bu niyetle 123 Yâsîn-i şerif okuyup "Mübîn"lerde suya üfleyerek düzelmesi için o suyu ona içirebilirsiniz. Allah'ın izniyle yumşayacak, olumlu yönde gelişmeler kaydedecektir.

Rabbim yâr ve yardımcınız/yardımcımız olsun.

dua, akraba, aile, eşler, geçim, tahammül, ziyaret,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU