Şüpheye düşmek

Ben Allahın izniyle namaza başladım ve bununla yetinmekte istemedim ilim öğrenme çabasına girdim. Fakat herhalde ağır konulardan başlamış olmalıyım ki şüpheye düştüm. Haşa Allah'tan ve Hak din olan islam'ın hak din olduğundan şüphe etmeye başladım.Fakat Allah'ın izniyle şu an düzelmek üzereyim inşallah. ve şüphe içersin de iken bile namazı bırakmadım Benim şüphe içindeki halim Allah indinde durumum nedir? Tövbe ettikten sonraki durumum nedir yardımcı olursanız sevinirim

Bildiğiniz gibi şüphe şeytandandır. Hastalıktır. İman şüphe götürmez. "Lâ ilâhe illallah" kelime-i tehlilini çokça okuyarak bundan kurtulmaya çalışmalısınız. Tevbe ve istiğfarı, dua ve niyazı hayatınızın hiçbir safhasında eksik etmemelisiniz. O yanlış, sakat ve tehlikeli düşüncelere-veseveselere mağlup olmadıkça vebal altında kalmaz, Allah indindeki değerinizden de bir şey kaybetmezsiniz.

Sözün özü: Şüphe, inanç mevzûlarıyla alâkalı ise, o sahada; ibâdetle ilgili ise, o hususta; düşünce sistemimize dairse, o yönde genişçe birikimler elde etmeli; şüpheye sürükleyen sebepler göz önüne alınarak deliller getirilmeli; tereddütler teker teker giderilmelidir.

Ayrıca, şüpheye düşen kimse; manevi ciheti derin ve engin, düşünce ufku aydın, kalbî ve ruhî hayatı sağlam olan kimselerle sık sık görüşmeli... Onların hayat bahşeden konuşmalarından-sohbetlerinden, eserlerinden istifade etmeye çalışmalıdır.

şeytan, ibadet, şüphe, inanç, tevbe ve istiğfar, düşünce, Vesvese, hastalık, kelime-i tehlil, dua ve niyaz,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU