Vesveseden cok rahatsızım ve korkuyorum

Selamın aleyküm öncelikle , ben eskiden inançlarım son derece kuvvetli ibadetlerini içten ihlali biriydim ama aniden bir gün kafama hala Allah vArmı yokmu melekler vArmı yokmu die sorular gelmeye başladı bunların vesvese oldgnu bilince kurtuldum daha sonra şüphe şeklinde gelmeye başladı namaz kılarken içinden bi ses kıldığın namaz bosa Allah yok bosuna yoruyorsun kendin die sesler gelmeye başladı şimdide şüphe seklinde Allah yok gbi içinden hisler geliyor ahiret yok gbi haşaa Allah\'ı anarken içime sinerek hissedemiyotum sanki içimde bişi var engelliyor bunu :(((((( hep kendme doğru cevabı veriyorum Tbki Allah var die ama bi türlü emin olamıyorum hep içimde bi şüphe hep sanki yokmuş gbi bi his bundan korkunç rahatsızım :(((((( hayatım ızdrb oldu ;(( ne kdr doğru cevabı versemde hep tekrar şüphe ve sorgulama :(( namazıma devam ediyorum cok şükür bırakmamda ama bn münafık gbi hssedyrm kndmi hislerim kafir eskiden böyle deglsn ne oldu bna acaba imanımmı zayıf cok yada gttimi :()(((((()


Ve aleyküm selam.

Bu saçmalıkların hemen aynısı daha evvel ve bir önceki soruda da soruldu ve cevaplandı. Sanki onların kopyası gibi. Tekrarına gerek yok, cevabı için lütfen bkz. http://www.mollacami.net/soru-ve-cevaplar-1505.html Ayrıca vesvese ile ilgili diğer yazılara da bir göz atmanız yararlı olur.


ibadet, Melekler, şüphe, inanç, ahiret, Vesvese, Allah, saçmalık,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU