Kendini erkek hisseden kadın

kendini erkek hissedenlerin dinimizdeki yeri ned
r.rahmi varken hiç bi açık kapı yokmu bu konuda? ameliyata kesnlikle yasakmı?


Homoseksüelliğin dinimizde yeri yoktur. İslâm’a göre erkek erkektir, kadın da kadındır…

Kendini erkek hisseden kadın, kadın hisseden erkek dinen de tıbben de psikolojik bakımdan hastadır, cinsi bir sapma içerisindedir; bu gibilerin tedavi edilip, doğru yola kavuşmaları temin edilmelidir. Bedenen ârızalı ve hasta olanlar tedavi gördüğü gibi, ruhen hasta olanların da tedavi edilmesi lazımdır. İslâm dini bu sapıklığa ve şaşkınlığa hiçbir şekilde izin vermez.

Kadın olsun erkek olsun, insanların fizyolojik ve biyolojik bir durumu, duruşu vardır. Mesela kadın olarak yaratılmış bir kişinin erkek olma isteği, tamamen psikolojik bir durumdur, ârızadır, hastalıktır ve biraz önce de ifade ettiğimiz gibi tedavi olmayı icap ettirir. Ya da bir erkeğin böyle bir düşüncesi var ise, onun da gene tedavi olması gerekir.

Aslında bu ve benzeri haller, insanda geçici bir düşüncedir. Meseleye böyle bakmamız, bunu böyle bilmemiz lazım. Allah (c.c.) insanı yaratırken erkek ve kadın diye iki ayrı cins olarak var etmiştir.

Şayet kişinin düşüncesinde karşı cinse geçme isteği var ise, burada, tedavi ile iyileşebilecek-düzelebilecek bir hastalık söz konusudur. Tedavisi de erkeği kadın, kadını erkek hale getirmek için ameliyat yapmak değil, erkeğe erkek olduğu şuurunu, kadına da kadın olduğu idrâkini verebilme yoludur. Yani psikolojik -varsa takviye olarak ilaçlarla- tedavi yöntemdir.

Eğer hilkaten / doğuştan “hunsâ” (ruhen değil bedenen çift cinsiyetli) olursa, ağırlık hangi yönde ise, hüküm o cinse göre olacağı için o yönde bir operasyon söz konusu olabilir. Aksi halde vücut olarak kadın olan birisinin, ameliyatla erkek olmasına; erkek olan birisinin de kadın olmasına dinimizde asla cevaz yoktur. Böyle bir operasyon kesinlikle haramdır.

Homoseksüelliğin dinimizde yeri yoktur, İslâm’a göre erkek erkektir, kadın da kadındır, hunsâ, dinen de tıbben de psikolojik bakımdan hastadır, cinsi bir sapma içerisindedir,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU