Klozet Kullanmak

Malumunuz; evlerimizde, bürolarımızda, işyerlerimizde, hatta hayat alanlarımızın her her yerinde ihtiyaçlarımızı görmemiz için klozetler (alafranga tuvaletler) var... Bazı yerlerde alaturka da bulunuyor. Zorda kaldığımızda bizler de kullanıyoruz bu klozetleri. Bunlar için günah diyenler var. Kullanabilir miyiz? Tşk ederim


Bu hususta önemli olan taharet, yani olması gereken temizliğin, gerektiği gibi yapılıp yapılamaması… Eğer temiz ve rahat taharet alınabiliyorsa, üstünüze necaset sıçratmıyorsa bir mahzuru olmaz.

Ancak uzmanlar, normal (alaturka denilen) tuvaleti kullanmanın, insan sağlığı açısından daha faydalı olduğunu hatırlatıyorlar. Ayrıca temizlik ve temizlenme açısından da daha müsait olduğu bir gerçek. Bunu da dikkatten uzak tutmamak lazım. Ama tabii mecburiyet durumları girerse işin içine; mesela hastalık, engellilik durumları gibi… Bu hallerde, vaziyetimiz neye müsaitse onu kullanmamız icap eder elbette.

Demek ki mesele tuvaletin alaturka ya da alafranga olmasından ziyade, temizlik ve temizlenme işinin düzgün olması… Bir de beden sağlığımıza uyup uymamasıdır.

Selamlar…

Klozet Kullanmak, alafranga tuvalet, alaturka tuvalet,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU