Gusül abdesti sırasında içimizden geçenleri konuşmak vs

Sa öncelikle herkeze aranıza yeni katıldım.Benim bir takıntım var.Hepinizden yardım bekliyorum.Gusül abdesti alrken içimden ister istemez konuşuyorum mesela arkadaşlarımın adını söylüyorum tuaf şeyler ama nerden geliyor anlamış değilim.Düneyinde abdest alırken sanırım şohbenden kokular geldi tam abdest alıyordum ve içimden şohben yandı galiba diye konuştum.Kısacası gusül abdesti alırken içimizden birşeyler geçiyor bu durumda abdestimize bir zararı var mı yeniden almalı mıyız.??

Ve aleyküm selam.

Söylediğiniz hususlar sadece size mahsus şeyler değil, hemen herkes için geçerli olabilecek durumlardır.

Cansız varlıklar değiliz. Dolayısiyle içimizden bir takım düşünceler geçebilir. Tabii ki geçmemesi, geçerse de bunları abdest esnasında konuşmamak ve kalbimizle-kalıbımızla sadece o işle meşgul olmak daha güzel ve adaba uygun olanıdır.

Ancak o vesveselere kapılıp guslü-abdesti yarım bırakmadığımıza, alıp tamamladığımıza göre herhangi bir zarar söz konusu olmaz. Guslünüz de abdestiniz de tamamdır, yeniden almanız gerekmez.

konuşmak, içimizden, Gusül abdesti, sırası, geçenler, kalbimiz, kalıbımız, tamam,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU