Psikolojik danışmanlık dini bilgiler

Selamün aleyküm muhterem hocam. özel bir kurumda psikolojik danışman olarak vazife yapmaktayım. Aşağıda belirttiğim konulara özellikle dini bilgiler ışığında bilgilenmek ve danışanlarımı da bilgilendirmek istiyorum. yararlanabileceğim kaynak tavsiyeniz olursa ziyade memnun olurum. Allah Tealaya emanet olalım. Allah razi olsun.
1-kız erkek arkadaşlığının zararları
2-irade yönetimi
3-sorumluluk
4-zaman yönetimi
5-dürüstlük
6-ilmin fazileti, talebeliğin ulviyeti
7-umut, mücadelenin yüceliği, tevekkül

Ve aleyküm selâm değerli kardeşim;

Öncelikle mesleğinizle / hizmetlerinizle ilgili çalışmalarınızda başarılar dilerim. Alanınızla alakalı sorduğunuz konulardaki eserler için kanaatimce en iyi ve en sağlıklı yol, o sahalarda hizmet veren yayıncı kuruluşların kataloglarını taramak, gözden geçirmek ve kendi kararınızı kendiniz vermek olur. Dinî mevzularla ilgili de, Fazilet Neşriyat’ın ve diğer Ehl-i Sünnet kıstaslarına riayet eden yayınevlerinin satış ve dağıtım listelerine bakabilirsiniz. Daha açık bir ifadeyle, bu günlerde pek bu nevi işlere ayırabilecek vaktim yok, müsait olamıyorum. Burada ancak günlük bir soruyu ele alabiliyor, vüs’atimiz nisbetinde cevaplamaya çalışıyoruz.

Dualarınız için teşekkür ederim. Cümlemiz adına hudutsuz “amin”ler…

Rabbim sizlerden de razı olsun.

Fî emânillah…

Ehl-i Sünnet kıstasları, Psikolojik danışmanlık, dini bilgiler, katalog, Fazilet Neşriyat,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU