Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Arapça-Osmanlıca Klavye...

Arapça-Osmanlıca Klavye.rar

Arapça Klavye...

http://www.mollacami.com/arapca/klavye.php

Teşekkürler...

Rica ederim, güle güle kullanın :)

bi soru sorabilirmiyim ne işe yarıyo?
galiba arapça osmanlıca bilenlerin kullanması için uygun ben en iyisi hiç konuşmim ;D :-X

Arapça veya Osmanlıca metin yazmak için kullanılıyor.Dosyayı indirin. Bilgisayarınıza kurmanız gerekmiyor zaten. Dosya içerisinde "web sayfası" biçiminde kaydedilmiş dosyalar var. İnternet Explorer veyahut Firefox yardımıyla bu dosyalardan herhangi birini açıp siz de başlayabilirsiniz Osmanlıca harflerle yazı yazmaya:)

Güle güle kullanın siz de:)

hmm yani bende bu klavye sayesinde osmanlıca ögrenebilirmiyimkine? :o

hmm yani bende bu klavye sayesinde osmanlıca ögrenebilirmiyimkine? :o
cevap lütfen ???

ben bu klavyeyi aldim ama sürekli hata yazıyor tek kelime yazmak mümkün olmuyor

"Engellenen İçeriğe İzin Ver" kısmını tıklayın. Ayrıca Microsoft Office word programına kopyalayacaksınız yazdıklarınızı. Fazla uzun cümlelelr değil de kısa cümleler yazarak kopyalarsanız sizin için kolaylık olur.

Hata kısmına gelelim. Zannedersem "word" a kopyaladığınızda yazılar soldan sağa doğru oluyor.

Boş bir word sayfası açıyorsunuz, yazılmış herhangi bir word sayfası da olabilir.

"word" sayfanızın üst kısmında "araçlar" seçeneğine tıklıyorsunuz.

Araçlar>Özelleştir>Komutlar Penceresinin içerisinde (altta) "klavye" yazan yere tıklıyorsunuz.

"Kategoriler" içerisinde "Biçim" seçeneğini tıklayıp sağdaki "Komtlar" içerisinden "Sağdan Sola Metin" yazan yeri tıklayarak imleci "Yeni kısayol tuşuna bas" yazan yerdeki boşluğa götürüyorsunuz.

Burada kendinize has tuşları özelleştireceğiz. Mesela ben Ctrl+Alt+W tuşlarını seçtim. Bunu yaparken Bu tuşların üçüne birden aynı anda basıyorsunuz.

Bunu yaptığınızda sol alt köşedeki "Ata" butonnu aktif hale gelecektir. "Ata" tuşuna tıklayarak belirlediğimiz tuşları "sağdan sola metin "için atamış bulunuyoruz.

İşlem yaptığımız pencereleri kapatabiliriz artık.

Şimdi, buradan indirdiğiniz klavyede yazmış olduğunuz yazıyı kopyalayarak "word" e yapıştırıyorsunuz. Yaz şu anda soldan sağa doğru. Yazının tamamını seçerek (Ctrl+A) atadığımız (Ctrl+Alt+W) tuşlarına basıyoruz. Yazımız artık sağdan sola doğru. :) :)

cevap lütfen ???

Klavye Osmanlıca öğretmiyor ki :) sadece osmanlıca harfleri yazabilmenizi sağlıyor..

hıııım o zaman bizim iş yaş demektir ;D

Klavye Osmanlıca öğretmiyor ki :) sadece osmanlıca harfleri yazabilmenizi sağlıyor..
tüh yaa ne güzel heveslenmiştim :'(

Sağolasın gerçekten çok güzel hem öğretici hemde arapca öğrenmek isteyenlere yardımcı Allah razı olsun

güzel bir program

Sağolasın gerçekten çok güzel hem öğretici hemde arapca öğrenmek isteyenlere yardımcı Allah razı olsun

Denemekte fayda vardır , teşekkür ederiz.

Program Tanıtımları

MollaCami.Com