Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

doğru seçim

s.a arkadaşlar

ben hadis-i şeriflerin bulunduğu bir kitap ve Kur'an-ı Kerim'in mealini almak istiyorum. tavsiyeleriniz nelerdir? sadece türkçe yazı içeren meali mi almalıyım-ki böyle bir meal var mı bilmiyorum- yoksa bir sayfada her ikisinin de yer aldığı bi meali mi tercih etmeliyim? bu konuyla ilgili çok fazla söylenti var bir sayfada iki yazının uygun olmayacağı söyleniyo. doğru bilgi için sizden yardım almak istiyorum

şimdiden teşekkürler

cevap verebilecek birisi var mı acaba? ???

Öncelikle mollamıza hoşgeldiniz, hayırlı olsun inşallah :)
kur'anı kerim tefsiri olarak Elmalılı Hamdi Yazır tefsiri,meali tavsiye edebilirim. çok istifade edersiniz.
hadis kitabı olarak kütübü sitte. bide binbir hadisi şerif isimli bi kitap var, yayınevi aklımda değil ::) bilen bi kardeşimiz yardımcı olacaktır ;)

hoşbulduk kardeşim, molla cami ile birlikte olmak güzel :)
allah razı olsun teşekkürler. en kısa zamanda alacağım inşallah

Hoşgeldiniz kardeşim...
Öncelikle şunu belirtelim. Mealden ziyade tefsir okumaya gayret edelim.
Tefsir, mealin biraz daha genişletilmiş şekli. Onu okumanız daha güzel olacaktır diye düşünüyorum.
Kitap konusuna gelince, Laleee kardeşimzizin dediği gibi Elmalılı Hamdi Yazır tefsiri olabilir. Lakin o tefsirimizden alıntılar yaparak güzel bir tefsir olan Ruhul Beyan tefsiri mevcut. O kitabı önerebiliriz.
Hadis kitabına gelince yavsiye edeceğimiz et-Terğip ve't-terhib olabilir.
Yayınevi konusuna gelince buradan ulaşabilirsiniz
Selam ve Dua ile...

Elmalılı Hamdi Yazır'ın mealini alırken yayınevine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü birçok yayınevi bu meali yayınlamıştır ama sadece bir tanesi orjinaldir benim bildiğim kadarıyla.

hepinizden allah razı olsun. işinden gücünden zaman ayırıp da internet yoluyla müminlere ulaşmaya çalışan siz değerli kardeşlerimin rabbim haklarında hayırlı olan dualarını kabul buyursun nişallah

Allah razı olsun. Sonuçta emin olduğum bir şey alabileceğim. Teşekkürler ;)

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com