Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Zeytin çekirdeği

Evet başlıktada söylediğimiz gibi zeytin çekirdeğinden, bahsetmeye çalışacağız..

En gelişmiş cihazlarla yapılan araştırmalar zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan geçip mideye ulaştığı anda eridiğini tespit etmiştir. Hazmı en kolay olan yiyecek maddesi zeytin çekirdeğidir.

Gastrid, migren, hemoroid ve mide yanmalarından şikayetiniz varsa,
bu haber tam size göre...

Midenizde gasrtrit, bağırsak tembelliğine bağlı kabızlık ve buna bağlı olarakta
hemeroid ve migren şikayeti çekiyorsanız size çok basit ve ucuz bir tedavi önerimiz var...

(Prof. Dr. Ahmet MARANKİ)

Ulu orta yerlere atmamak lazımdır. Onun için bazı defa zeytinin çekirdeğini yutmak faydalıdır. Mideyi temizler. Hatta midede en kısa zamanda erir. Her çekirdek mide de erimez. Kiraz cennet nimeti olduğu için yetmiş derde devadır. Çekirdeği de mideyi temizler. Yenilen meyvelerin kabuk ve çekirdeklerini ateşe, sobaya atmak iyi değildir. Cinnilerin artığı olduğu için çok kızarlar. Çünkü Müslüman cinnilerin yiyeceği, besmele çekilip de atılan insanların artıklarıdır. Kâfir cinnilerin yiyeceği ise, besmele çekilmeden yiyilip atılan artıklardır. Onlar koklama ve yalama ile yerler, hele soğan ve yumurta kabuğu gibi şeylerin üzerine basılmaması lazımdır. Çünkü onların yiyeceği olduğu için kıskanıp çarparlar.

İsa Şahin,Kainatın Sırları,Ekoofset,İstanbul

Evet, yanlış duymadınız... Her sabah kahvaltıda tükettiğimiz zeytinlerin
çekirdeği araştırmalara göre tam bir şifa deposu... Zeytinin etli kısmını yedikten sonra,
çıkarttığınız zeytin çekirdeklerini -hap yutar gibi- suyla yutmanızın yaratları sayılamayacak kadar çok...
Midenin öz suyunda parçalanıp, saf zeytin yağına dönüşen çekirdek, gastritten-ülsere, mide yanmalarından-hemoroide kadar bir çok hastalığa deva oluyor. Hem de bu yan etkisiz yöntemde sayı sınırlaması da yok...

Meafih, Zeytin çekirdeğinin faidesinin tecrübe edildigine dair, yine nette bulabileceginiz bir yaziyi sizinle paylaşmak istiyorum...

Yan etkisi olmayan mucizevi bir tedavi yöntemini paylaşmak istiyorum.

Yıl 2003 te ben hemeroid ameliyatı için gün almış ameliyat gününü beklerken o günlerin çabuk geçmesi ve bir an önce çektiğim acılardan kurtulmak için günün 24 saatini dua ederek geçiriyordum. Midemde gastrit,bağırsak tembelliğine bağlı kabızlık ve buna bağlı olarakta hemeroid vardı ve bunlar çok ilerlemiş bir durumda idi... Her ne yersem yiyeyim boğazıma kadar bir yanma ve çok şiddetli sancılar çekiyordum...
Bir gün arkadaşlarımdan birisi ile kahvaltıda buluştuk ve o iştahla çeşitli yiyecekleri yerken ben çay içerek her zaman olduğu gibi kahvaltıyı geçiştirmeye çalışıyordum...
Bu durumu görünce neden yemediğimi sordu bende ona detayları ile çektiğim sıkıntıları anlatınca bana zeytin çekirdeklerini çıkarmayıp yutmamı söyledi,önce şaka yaptığını sandım ama onun çekirdeklerin hiç birini çıkarmayıp yuttuğunu görünce inandım.
Bende kahvaltıya başlayıp çekirdekleri yutmaya başladım. Çok ilginçtir yıllardır sabah kahvaltılarını çay içerek geçiştirdiğim halde boğazıma kadar yanmalar hissetmeme rağmen o gün midemde yanma olmadı kahvaltıdan yaklaşık yarım saat kadar sonra midemden saf zeytinyağı kokusu geldiğini hissettim..
Arkadaşıma midede çekirdeğin erimeyeceğini zaten rahatsız olduğumu söylediğimde bana mide özsuyunun zeytin çekirdeğini çok kısa bir sürede parçalayarak saf zeytinyağına ve şifalı yağlara ulaşıldığını geriye kalan posanın ise bağırsakları onarararak rahatlattığını dolayısı ile kabızlığın ve hemeroidinde tedavi olduğunu yanı sıra damar sertliğinden hazımsızlığa kadar bir çok derde şifa olduğunu söyledi..
İlk önce bütün bunların hayal olduğunu düşünmeme rağmen bu konuda şifa bulmak için katlandığım eziyetleri hatırlayınca bunun çok daha kolay olduğunu düşünerek çekirdekleri yutmaya devama ettim ...
İlk 15 günde midemdeki yanmalar ve gastritin yumuşadığını ve yok olduğunu,hemeroidimin verdiği ızdırapların son bulduğunu gördüm.Her geçen gün onlarca zeytin çekirdeğini yutarak sağlığıma biraz daha kavuştum.Bu arada ameliyatımı iptal ettim ve halen bu mucizevi ve hiç bir yan etkisi olmayan ilacı yutmaya devam ediyorum.
3 aylık bir sürenin sonunda cildimdeki matlığın yerini bir parlaklık ve bütün ızdıraplarımın yerini bir mutluluk aldı. Yaklaşık 6 seneden beri etrafımda bu dertlerden muzdarip olan onlarca kişiye tavsiye ettim ve hiç firesiz hepside şifa buldu,inanın benim 5 ve 11 yaşlarında iki oğlum var onlar bile yutarlar yedikleri zeytinlerin çekirdeğini.
Arkadaşlar sonsuz şifa kaynağı bir ilaç hiç bir yan etkisi yok ben yıllardır taştan sert şeyleri bile eritiyorum ve hiç bir sıkıntım kalmadı inanın migren ağrılarında bile çok mükemmel sonuçlar veriyor.

Yapmanız gereken şey yediğiniz tüm zeytinlerin çekirdeklerini yutmak sayı sınırı yoktur. Yalnız zeytin meyvesini çiğneyip çekirdeğini yutun zira meyveyi olduğu gibi yutarsanız mide zeytinin dışındaki ince zarı eritemiyor ve olduğu gibi dışarı atmaya çalışıyor. Ve size hiç bir yararı olmaz Meyve bölümünü yedikten sonra kalan çekirdeğini yutacaksınız. Bana sadece Allah razı olsun derseniz yeter biz onlarca insan bu olayı tüm çevremize yayıyoruz her kes istifade etsin hem çok ucuz ...
// mollacami.net // ücharfbeşnokta //

Peygamber Efendimiz(s.a.v.),Hz.Ebubekir(r.a.) ve bir kaç sahabe bir sofranın başına oturmuş hem sohbet edip hem zeytin yiyorlarmış...

Hz.Ebubekir(r.a.) yediği zeytinin çekirdeklerini hep Peygamber Efendimiz(s.a.v.) in önüne koyuyormuş.Bu şekilde bir süre devam etmiş sohbet...

Bir ara Hz.Ebubekir(r.a.) :

-Ya RAsulAllah anam babam sana feda ne kadar çok acıkmışsınız böyle demiş...

Peygamber Efendimiz(s.a.v.) bakmışki tüm zeytin çekirdekleri kendi önünde Hz.Ebubekir(r.a.)'ın önünde hiç yok...demiş ki;

-Ya Ebubekir sen anlışılan o ki sen benden daha çok acıkmışsın,tüm zeytinleri çekirdeği ile birlikte yemişsin...

alıntı

Bir kaç sene evvel Dinlediğim bir sohbette bir Kimya Prof'u şunları söylemişti:
Zeytinde antioksidan ve re-oily adı verilen sıhhate faideli özellikler vardır.Bir zeytin çekirdeğini her iki tarafından törpülerseniz işte bu maddeler ortaya çıkar.Bu maddeler çekirdeğin içerisinde jel halinde ya da dah koyu kıvamda bulunabiliyormuş.Bu nedenle zeytin çekirdeklerinin yutulmasını tavsiye ediyordu.Araştırmalara göre zeytin çekirdeği boğazdan geçip mideye gidene kadar parçalanıp eriyormuş.Ve bu özelliğiyle tek.Hazımsızlık filan yapmıyor.Hatta bazı büyüklerin de bunu uyguladığını söylemişti.Mideye , ülsere faideleri olduğu da söyleniyor.

tevafuk oldu yine,

sabah kahvaltıda konuştuk bu konuyu,

bizim küçük de yutmaya çalıştı yutamadı çekirdeği,

epey güldük......

Bunu öğrenmek benim için iyi oldu.Allah razı olsun

teşekkürler kardeşim

Allah razı olsun bu faydalı bilgi için

İlginç...
Ben Ramazan ayında sahurda zeytin yediğim zaman sabah çok susamış bir şekilde uyanırım.Midem yanar gibi olur ve o gün oruç tutmakta zorlanırım.O yüzden sahurda zeytin yemem.gerçi her sahur yediğimde olur bu.sahursuz tutmayı yeğliyorum o yüzden.geç yiyip yatmak yada sadece sütlü tatlı yemekle yetinirim.

Ama burda yazılanları okuyunca denemekte yarar var.Birde zeytin çekirdeğini ilaç niyetine yutalım.Sonuç ne olucak acaba...

Allah razı olsun bu faydalı bilgi için

6-7 yaşlarındaydım Ramazan'şerifte camimize bir hoca efendi geldi vaaz için

babacım da hocalara çok değer verdiği için evimize misafir etti sofraya zeytin de konumuştu baktık hoca efendi zeytin yiyiyor ama çekirdeği yok

çok taaccübümüze gitti hatta zeytin yemesini bilmediğini zan etmiştik babacım sordu hoca efendi de bir büyüğümüzün çekirdekleri yutulması sağlık açIsından çok iyi olduğunu söyledi

o gündÜR bugündür ben hemen hemen 40 senedir yutuyorum hemde öyle az uzda değil kendimiz halis mulis ayvalıklı olmamız hasebiyle
her sofrada zeytin sofraya konur ve tüketilir..

Yani diyebiliriz ki bu konuda hep tecrübelerimiz vardır...
bî tecrübe sabittir...O halde Rabbim amil olanlardan kılsın.

Şimdi nerde zeytin yiyen görsem çekirdeğinide arkasından yutun diyorum...

Gözleri aynen :o böyle oluyor duyanların...burdaki okuduklarımı iletince şaşırıyorlar...bilgi için teşekkürler.ben denedim yutmayı ama zor yutuluyor.Artık arada bir ilaç niyetine zorla yutarım. :-\

zeytin çekirdeğinin midede tereyağından önce eridiğini babamızdan duymuştuk. ;)

Şifalı Bitkiler

MollaCami.Com