Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Pideli Pizza

Malzemeler :

* 1 ramazan pidesi
* sosu için:
* 1 çorba k.salça
* 2 çorba k.zeytinyağı
* tuz,karabiber,kekik su

Üzeri için:

* kaşar peyniri
* sosis,sucuk,domates
* siyah zeytin

Hazırlanışı :

Ramazan pidesini fırın tepsisine alın.Sosu için bir kapta salça,zeytinyağı,tuz,karabiber,kekik bir miktar su ilave edip karıştırın.Pidenin üzerine sosu döküp yayın.Üzerine kaşar peynir rendesinin yarısını ekleyin.Üzerine sosis,sucuk,biber,domates ve siyah zeytin ilave edin.Üstüne kaşar peynir rendesi ilave edin

.Önceden ısıtılmış olan 180 derecelik fırında pişirin.

..

Afiyet Olsun :) pizzanın içindeki malzemeler isteğe göre değiştirilebilir ;)

deneyen yapan arkadaslarımız varsa bişey sorcakdım,ramazan pidesi hazr pişmiş oldugu için tekrar fırna girince sertleşmezmi?kütür kütür olmasın.yanı ben yumuşacık bi pizza yemek isterim :)

deneyen yapan arkadaslarımız varsa bişey sorcakdım,ramazan pidesi hazr pişmiş oldugu için tekrar fırna girince sertleşmezmi?kütür kütür olmasın.yanı ben yumuşacık bi pizza yemek isterim :)

Kardeşim denemedim ama sosu pideyi yumuşatmaya yeterli oluyordur kanısındayım.Zira biraz da su ilavesi denmiş.

Tabi fırından çıkar çıkmaz hemen yemek gerekir, beklerse işte o zaman sertleşebilir. :)

Yapan arkadaşlardan deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyoruz :)

ellerine sağlık kardeşim..

görünümü çok kaba..öncelikle pideli pizza değilde normal fırın ekmeği üzerine pizza deneyen biri olarak gireyim olaya..kaşarı ilavelerin üstüne serpmesi mantıklı gelmedi bana..sağlam bir domino's pizza aşığı olarak,gördüğüm ve yediğim pizzaların hiç birinde üstte kaşar ilavesi yoktu..mesele şu: pidenin üstüne sosu fazla kaba olmamak şartıyla yayıyoruz..sosun üzerine rendelenmiş kaşarımızın bolca döküyoruz...kaşarı güzelce yaydıktan sonra üzerine çekirdeği çıkarılmış ve rendelenmiş zeytin, çok küçük doğranmış domates ve biber(pepperoni),isteğe bağlı sosis salam yada sucuk kombinasyonu eklenir..sonra sür fırına..al sana çakma bir pizza:)

bence nefis görünüyor :P ellerine sağlık kardeşim en yakın zamanda deniycem inş ::) teşekkürler ;)

bence nefis görünüyor :P ellerine sağlık kardeşim en yakın zamanda deniycem inş ::) teşekkürler ;)

görünüm olarak bana göre çok güzel birde malzemeyi bol sevenlere görede malzeme bol konmuş..

bayatlamasına gelince tabikide en güzel sıcak sıcak yiyip tüketmek
ama ne derler demokraside çare tükenmez hangi gıda bayatlamazki çoğu için bayatlama olayı vardır

ozaman çarede ya az ısık fırında yada yağsız tavada üstü kapalı tekrar ısıttınızmı yenisi gibi olur...

ellerine sağlık kardeşim..

ben denemiştim,çok pratik ve lezzetli.. ben pideyi önce çeşme altında ıslatmıştım,
ama çok bayat değilse sosu da yeterli olur diye düşünüyorum..
tavsiye ederim,gerçekten çok lezzetli... şimdiden afiyet olsun :)

Firin ve Et Yemekleri

MollaCami.Com